Mafie zubatého listu

5. 11. 2013 13:11:40
Po vcelku úspěšném roce, kdy nás policie mnoho..., dostkr..., no spíše párkrát přesvědčila, že je hodna i našeho obdivu a v pár případech i potlesku, tak tentokráte opět trochu šlápnutí vedle. A protože nejpalčivějším problémem ČR je beze sporu marihuana, bylo jejich pondělí 4.11.2013 právě ve znamení zubatého listu.
 www.mydispencary.ca

Ano, však všechny ty zástupy fetující mládeže, která zfetovaná v doprovodu s huronským smíchem prochází ulicí, nepere se, mnohdy filozofuje, rozšiřuje si obzory, kreativitu a mající úsměv na tváři musí své místo přenechat partám vypitých ochlastů, jejichž inteligenční kvocient pomalu míří na stupnici do hlubin Mariánského příkopu. Ve smradlavých hospodách je místo na pár dalších pivních pupků. Nedá se nic dělat. Feťáky tu prostě nestrpíme a tečka. A kdo hulí trávu je prostě feťák – i ten Obama, John Lennon, Ringo Starr, Victor Hugo, Jay Leno, Al Gore, Georgie Clooney, Michal Dvořák (Lucie), Marek Vašut, Dan Bárta...

Škodlivost – už i prvňáčci vědí, že nejúčinnějším (tedy spíše nejrychlejším) způsobem intoxikace organismu marihuanou je kouření. Prostě smotnout brčko, uválet raketu, nebo jenom žiletku. A tady jsme na začátku a na konci veškeré doložitelné škodlivosti. Bohužel žádná relevantní studie o poškozování zdraví neexistuje. Tedy žádná, která by stavěla marihuanu do horšího světla, než lze zařadit alkohol. Tráva je však navzdory všem konzervativním puritánům jedna z nejstarších průmyslově a lékařsky využívaných rostlin. Slyším to skřípění zubů. Léčba Parkinsona, pomoc při léčbě rakoviny, tišení bolestí, kožní exémy, kosmetické přípravky, masti... to je jen trocha z toho, co konopí dovede. Nevím o nikom, kdo by na léčbu Parkinsona vypil láhev vodky každý den a za půl roku mohl říci – můj stav se zlepšuje, cítím se lépe, ruce se mi neklepou a jsem opět schopen žít plnohodnotný život. Je tomu již hezká porce let, kdy má milovaná maminka (lékařka) onemocněla těžkou formou Kahlerovi choroby (mnohočetný myelom). Resumé lékařů bylo deset procent šance na přežití a max pár let života. Když nemoc postoupila do fáze, kdy byla provázena i velkou bolestí, vysadili jsme na zahradě chaty pět rostlin. Mamina jako správný mičurin se starala o rostliny jako o zbytek své zahrádky, takže v září byla jejich výška někde u dvou a půl metrů a její pronikavá vůně se linula do okolí. Tvrdili jsme, že jsou to rajčata a bůh ví jaké hlouposti, až jí došla trpělivost a sousedům zcela otevřeně řekla: „Jsem nemocná a tohle je jediná věc, která mi pomáhá od bolesti. Jestli bych za tohle měla jít do vězení, tak ať mě raději rovnou zastřelí, to by bylo na hlavu.“ Vyléčila se, sice ne úplně, ale je tady s námi. A i když vím, že jí konopí nezachránilo život, tak jí minimálně velmi pomohlo i psychicky nemoc zvládnout.

Pěstování - Growshopy nám poskytují schůdnou cestu od semínka po joint? To je ale nesmysl páni soudci, ani nevíte jak velký omyl jste vypustili z úst. Vaše představa vám nepasuje do faktu, že canabis je prostředek (zásadně se vyhýbám slovu droga, jelikož v opačném případě trvám na tom, aby do budoucna byl taktéž alkohol skloňován pouze v kombinaci se slovem droga) přírodní, tedy nestačí vše smíchat jako chemik dohromady, ve zkumavce, v laboratoři. Pletete si pojmy s dojmy. Nehledě na fakt, že domácí pěstírny jsou na ústupu. Pamatuji doby, kdy jsme večer koukali na okna v panelácích a byli jsme schopni skoro s jistotou říci, kdo pěstuje. I když nejsem odborník, tak mám pro policii velmi špatnou zprávu – zavřením growshopů neuděláte s domácím pěstováním absolutně nic. Jen zapříčiníte, že si pěstitelé začnou shánět techniku jiným (původním) způsobem. Tedy buď budou dovážet z ciziny (tím stát přijde o daň), nebo jako dříve – výbojka se ukradne z pouliční lampy, předřadník vyrobí zkušený elektrikář za dvě hodiny, hnojivo namícháte doma (návodů na internetu je hromada), substrát koupíte v Hornbachu a semena? Ty vám pošlou poštou z Holandska za pár euro.

Velkopěstírny – mám takové tušení, že v žebříčku odběratelů proudu jsou vietnamští pěstitelé v první desítce spolu s ČD, Dopravním podnikem a dalšími. Obrovské velkopěstírny, hydroponické pěstování, systémy uskladnění, čištění dovedené k dokonalosti. I přes pár odhalených ročně se domnívám, že se jedná stále jen o špičku ledovce a funkčních pěstíren jsou u nás desítky. Neříkejte mi, že jim všechny ty večerky a „Happy nails“ nehtová studia vydělají na živení jejich početných rodin. Nechci generalizovat, ale stoprocentně přes večerky „perou“, neříkejte že ne.

Ve své podstatě jste tedy vyhodili naše peníze do kanálu za zbytečnou akci, která je ve finále jen buzerací slušně se živících lidí, kteří nesou riziko podnikání. Zameřili jste se na ten úplný konec řetězu a trestáte tam, kde nemáte. Je to k ničemu. Vezměte pár našich zkušených pěstitelů, dejte jim prostory, regulujte a začněme vyvážet lékařské konopí do světa. Věřím, že kvalitu budeme mít prvotřídní.

Autor: Jan Kotlín | úterý 5.11.2013 13:11 | karma článku: 17.96 | přečteno: 779x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Občane České republiky, buď vděčný svému státu!

Ve žhavém pátečním odpoledni šplhala teplota nad třicet stupňů. Vidina přecpaného autobusu na ještě přecpanějších předvíkendových silnicích mě přiměla udělat změnu a zvolit k cestě z práce vlak.

18.6.2019 v 21:20 | Karma článku: 9.27 | Přečteno: 192 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Že mi Soros zatím nic neposlal?

Asi někteří stojí na špatné straně náměstí, když jinde se rozdávají za účast prachy. Proč se smějeme lidem, kteří na ta náměstí chodí? Jsme stále ti stejní chudáčci čecháčci, co nikdy nic nedotáhli a nedokáží být trvale jednotní?

18.6.2019 v 21:07 | Karma článku: 10.11 | Přečteno: 251 | Diskuse

Tadeáš Firla

Jsme ohroženi sektářstvím?

Zdá se, že organizace Svědků Jehovových je sekta. Je možné, aby do naší společnosti a do politického života pronikly sektářské prvky? Posuďte sami. Máme se jich obávat? Co můžeme udělat?

18.6.2019 v 19:52 | Karma článku: 9.39 | Přečteno: 187 | Diskuse

Vladislava Chourová

Ministerstvo osamělosti.

Zvláště teď v předprázdninové době sladkého nic nedělání při otázce "a kam se chystáte na dovolenou" občas zaslechnu napříč generacemi povzdech. "Ale nikam, asi budu raději v práci. Samotné se mi nikam nechce." Před lety, krátce

18.6.2019 v 14:38 | Karma článku: 16.16 | Přečteno: 564 | Diskuse

Jiří Turner

Mariánský sloup jako zdvižený prostředníček serioznímu náhledu na historické události

Na událostech kolem Mariánského sloupu se dá pozorovat zcela malicherné rozdmýchávání vášní, stejně jako pokusy o falšování historie. Myslím, že bylo zbytečné v roce 1918 sloup bourat a je zbytečné ho v roce 2019 stavět znovu.

18.6.2019 v 11:23 | Karma článku: 32.73 | Přečteno: 2977 | Diskuse
Počet článků 74 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2729

Najdete na iDNES.cz