Šokující vepřové

17. 10. 2013 13:07:34
Kaufland. Oddělení masa, vepřového, dvě vymazlená selátka zatavená ve fólii čekají na svého budoucího majitele. Nikde žádný řev, žádné protesty, klid. Nikdo v křečích nezvrací do boxu s mraženými kachnami, nikdo se nekřižuje a nevzývá všechny bohy, stejně tak i transparenty zůstaly doma. Tak o co vlastně v tom Polsku a Německu jde?

Pro ty kdo netuší o čem mluvím, připojím část článku –

Síť velkoobchodů s masem a dalšími potravinami Makro Cash & Carry vyvolala v Polsku poprask tím, že dala do prodeje půlená a celá selátka zatavená do fólie. U množství klientů vyvolává pohled na tří- až desetikilogramová živě působící zvířata hrůzu a šokováni odvracejí od pultů se selátky hlavu, napsal polský deník Fakt.

„Byla jsem Vaší dlouholetou klientkou, ale do sítě Makro už nevstoupím, i kdybych měla zemřít hlady a moji blízcí též,” vzkázala obchodnímu řetězci přes portál Gazete.pl čtenářka Ewa. A nebyla sama.

„Co se asi tak děje v hlavách dětí, které vidí taková prasátka v obchodech? Jsem pobouřená a znechucená,” napsala Joanna. Jakási Urszula pak jen dodala, že nevěří, že by něco podobného mohl sníst Evropan ve 21. století. To jsou věci. (zdroj: Novinky.cz)

Co takové chlazené kuře vcelku, čerstvé ryby, mořské plody, čerstvé ovoce, zelenina. To už nikoho nepobuřuje? V některých supermarketech by rybí koutek pobuřovat měl nejen zákazníky, ale i ČOI, když připomíná (bohužel i vůní) odhalený masový hrob. Také bych se vůbec neobával toho, že dítě bude mít z pohledu na selátko šok. Naopak bych se obával šoku nás všech, když si naše nejmladší generace bude myslet, že krkovice roste na stromě a klobásy se pěstují jako mrkev na záhonech v Maďarsku. (a že modelky neprdí, ropa nikdy nedojde, jsme sami ve vesmíru, že se o nás stát vždy postará - jako by už toho tak neměly málo)

I když bych mohl být brán jako městský floutek, tak při každé příležitosti utíkám z města blíže k přírodě. Tam, kde je stále běžné mít slepice, prasata, kozu, kde je zabijačka oslavou života prasátka a vzdání díků tomu, že nás nakrmí a bez obav, že v očích některých budu skoro vrahem. Jak by asi paní koukala, když by mě viděla, jak na zabíjačce při vaření „prdelačky“ ochutnávám ještě teplou krev. Už vidím jak se naklání v uctivé vzdálenosti přes plot se slovy: „Táto jestli to strčíš do huby tak už ti v životě nedám pusu.“

Všem, které hnusí pohled na potraviny v jiném stavu, než rozšmelcované na hadry ze separátoru, křehčené a bůh ví jak ještě vyšperkované, lisované do unifikovaných euro bloků standardizovaného rozměru jejich volbu neupírám a rád jim všechny tyto polo-potraviny přenechám. Na výběr mají širokou škálu.

Úzkoprse se ale nebraňme tomu, že člověk je ve své podstatě stejně „prostý“ lovec, jako zbytek přírody. Pořád se stylizujeme do role lepšího druhu, čistšího, inteligentnějšího, který s tím vším vražděním kvůli krmi nechce mít nic společného. A přitom je to stejný oxymóron jako doporučovat na léčbu nespavosti se co nejlépe vyspat (W.C. Fields).

Dobrou chuť k obědu přátelé.

Autor: Jan Kotlín | čtvrtek 17.10.2013 13:07 | karma článku: 48.32 | přečteno: 77299x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Občane České republiky, buď vděčný svému státu!

Ve žhavém pátečním odpoledni šplhala teplota nad třicet stupňů. Vidina přecpaného autobusu na ještě přecpanějších předvíkendových silnicích mě přiměla udělat změnu a zvolit k cestě z práce vlak.

18.6.2019 v 21:20 | Karma článku: 8.12 | Přečteno: 143 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Že mi Soros zatím nic neposlal?

Asi někteří stojí na špatné straně náměstí, když jinde se rozdávají za účast prachy. Proč se smějeme lidem, kteří na ta náměstí chodí? Jsme stále ti stejní chudáčci čecháčci, co nikdy nic nedotáhli a nedokáží být trvale jednotní?

18.6.2019 v 21:07 | Karma článku: 9.18 | Přečteno: 196 | Diskuse

Tadeáš Firla

Jsme ohroženi sektářstvím?

Zdá se, že organizace Svědků Jehovových je sekta. Je možné, aby do naší společnosti a do politického života pronikly sektářské prvky? Posuďte sami. Máme se jich obávat? Co můžeme udělat?

18.6.2019 v 19:52 | Karma článku: 8.95 | Přečteno: 169 | Diskuse

Vladislava Chourová

Ministerstvo osamělosti.

Zvláště teď v předprázdninové době sladkého nic nedělání při otázce "a kam se chystáte na dovolenou" občas zaslechnu napříč generacemi povzdech. "Ale nikam, asi budu raději v práci. Samotné se mi nikam nechce." Před lety, krátce

18.6.2019 v 14:38 | Karma článku: 15.64 | Přečteno: 552 | Diskuse

Jiří Turner

Mariánský sloup jako zdvižený prostředníček serioznímu náhledu na historické události

Na událostech kolem Mariánského sloupu se dá pozorovat zcela malicherné rozdmýchávání vášní, stejně jako pokusy o falšování historie. Myslím, že bylo zbytečné v roce 1918 sloup bourat a je zbytečné ho v roce 2019 stavět znovu.

18.6.2019 v 11:23 | Karma článku: 32.39 | Přečteno: 2850 | Diskuse
Počet článků 74 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2729

Najdete na iDNES.cz